-
Rink(is) kultūrą kulminacija: išrinktos 20 geriausių idėjų Lietuvos regionų kultūros objektams/ 2021-02-01 /
Centrinės projektų valdymo agentūros iniciatyva šiemet vyko moksleiviams skirta edukacinė kampanija „Rink(is) kultūrą“. Gimnazistai buvo kviečiami balsuoti už jiems patraukliausius ES investicijomis modernizuojamus kultūros objektus, taip pat skatinami dalintis idėjomis, kaip didinti jų patrauklumą, kad šalies kultūros įstaigos pritrauktų daugiau jaunų lankytojų. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Moksleivių idėjos „Manau, kad norint pritraukti jaunimą, reikėtų organizuoti konkursus, kuriuose mokiniai galėtų laimėti išskirtinių prizu (pvz.: skrydį oro balionu, batutą, elektrinį paspirtuką, išmanų laikrodį ir pan.).Prizais skatinti galima būtų kūrybinius konkursus, kuriuose prašoma sukurti savo žaidimą, muziką ar kokį kitą kūrybinį sprendimą, kuris liktų kultūriniam objektui.Parkuose galėtų vykti rungtynės, jei yra…
Skaityti viską -
Tyrimas: skaitmeninė karta kultūrai neabejinga, muziejuose lankosi kas antras/ 2021-01-15 /
Lietuvos moksleiviai itin palankiai vertina šalies kultūros objektus – 7 iš 10 gimnazistų sako, kad jie patogūs ir atviri, o 6 iš 10 muziejus, bibliotekas, dvarus ir kitas lankytinas vietas vertina kaip šiuolaikiškas. Kas antras šalies jaunosios kartos atstovas teigia kultūros objektuose besilankantis todėl, kad domisi menu ir istorija. Tokias jaunimo nuostatas atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ praėjusį rudenį atlikta reprezentatyvi Lietuvos gimnazistų apklausa. „Palankią moksleivių nuomonę iš esmės lemia dvi priežastys. Pirma, Lietuvos muziejai ir kitos kultūros įstaigos išties išgyvena renesansą – čia vykdoma vis daugiau jaunimui patrauklių ir įtraukiančių veiklų, pasitelkiamos skaitmeninės technologijos, pažintinis turinys derinamas su pramoginiu ir…
Skaityti viską -
Moksleiviai jaučia stresą, negalėdami lankytis muziejuose ir bibliotekose/ 2021-01-05 /
Šiemet pusė šalies moksleivių (50 proc.) rečiau nei įprasta lankėsi įvairiuose Lietuvos kultūros objektuose. Beveik tiek pat jų (47 proc.) jaučia stresą dėl to, kad Covid-19 pandemija apribojo jų galimybes patekti į muziejus, bibliotekas, teatrus ir kitas kultūros įstaigas. Tokias jaunimo nuostatas kultūros vartojimo atžvilgiu atskleidė bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gimnazistų apklausa. Uždaryti muziejai kelia stresą Pandemija ir griežti karantino ribojimai tapo bene pagrindine kliūtimi, dėl kurios šiemet šalies moksleiviai kultūros objektuose lankėsi rečiau nei įprasta. Tiesa, buvo ir tokių, kuriems pandemija kaip tik tapo akstinu kultūros objektus lankyti dažniau – tai nurodė penktadalis apklausoje dalyvavusių moksleivių. Dauguma…
Skaityti viską -
Moksleivių svajonių muziejus: virtuali realybė, garsūs žmonės ir gėlių skulptūros/ 2020-11-27 /
Lietuvos moksleiviai muziejus, bibliotekas ir kitus kultūros objektus lankytų dažniau, jei pastarieji pasitelktų daugiau išmaniųjų technologijų, rengtų susitikimus su nuomonės formuotojais, siūlytų įdomias veiklas, tokias kaip naktinės ekskursijos ar konkursai. Tai paaiškėjo surinkus beveik 300 šalies gimnazistų pasiūlymų, kaip kultūros objektus pritaikyti jaunajai kartai. „Konkurse dalyvavusių gimnazistų nuomone, objektams tapti populiaresniais padėtų virtualūs turai, galimybė pabendrauti su žymiais žmonėmis, autentiškos veiklos, gražiai sutvarkyta aplinka. Džiugina tai, kad nemaža dalis moksleivių pastebėjo, jog daugelis kultūros objektų jau šiandien yra pakankamai patrauklūs ir įdomūs“, – sako kampaniją „Rink(is) kultūrą“ inicijavusios Centrinės projektų valdymo agentūros Kultūros projektų skyriaus vadovė Eglė Menkevičienė. Kuo daugiau…
Skaityti viską -
Kaip privilioti moksleivius į muziejus: užtenka dviejų itin žemiškų dalykų/ 2020-11-23 /
Lietuvos moksleiviai įdomiausiais šalies kultūros objektais laiko tuos, kuriuos galima „pačiupinėti“ – ne tik apžiūrėti eksponatus, bet ir aktyviai įsitraukti į įvairias veiklas. Šią vasarą, kampanijos „Rink(is) kultūrą“ metu, įdomiausiais objektais moksleiviai išrinko tokias vietas kaip Kretingos pranciškonų vienuolynas, Anykščių Istorijų dvarelis, Užutrakio dvaro sodyba. Balsavime sudalyvavo kone 800 gimnazistų. Moksleiviai jiems patraukliausius objektus rinko iš penkiolikos skirtinguose Lietuvos regionuose esančių vietų. Aukštaitijos regiono nugalėtoju tapo Anykščių Istorijų dvarelis, Dzūkijos – Užutrakio dvaro sodyba, Mažosios Lietuvos – Hugo Šojaus muziejus, įsikūręs Šilutėje, Suvalkijos – Senoji Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Žemaitijos – Kretingos Šv. Pranciškaus Mažesniųjų brolių vienuolynas, kuris sulaukė…
Skaityti viską -
Rink(is) kultūrą – balsavimo konkurso rezultatai. Kas toliau?/ 2020-11-04 /
„Rink(is) kultūrą“ projektas startavo su konkursu, kurio pagrindinis tikslas buvo moksleiviams pristatyti Lietuvos kultūros objektus ir išrinkti populiariausius. Iš viso konkurse užregistruota 15 kultūros objektų, po 3 iš kiekvieno etnografinio regiono. Visi konkurse dalyvaujantys objektai yra prižiūrimi ir atnaujinami Europos Sąjungos lėšomis, pritaikant juos jaunimo laisvalaikio poreikiams. Pirmajame projekto etape – balsavimo konkurse, vykusiame liepos 20 – rugpjūčio 23 d., dalyvavo virš 700 gimnazistų iš visos Lietuvos. Savo balsais jaunimas labiausiai palaikė šiuos penkis objektus: Aukštaitija.Anykščiuose įsikūrusį Okuličiūtės dvarelį, kuris labiau žinomas Istorijų dvarelio vardu (384 balsai) Dzūkija.Garsųjį prancūziško klasicizmo perlą – Užutrakio dvarą (160 balsų) Mažoji Lietuva.Intriguojantį ir autentišką…
Skaityti viską -
Trys dalykai, kurių moksleiviai pasigenda muziejuose/ 2020-08-14 /
Lietuvos muziejuose, galerijose, teatruose bei kituose kultūros objektuose reguliariai lankosi trys iš keturių (75 proc.) vyresnių klasių moksleivių. Tokį jaunimo kultūros vartojimo įpročių paveikslą atskleidė reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta Lietuvos gimnazistų apklausa. 69 proc. apklaustųjų linkę pritarti teiginiui, jog Lietuvos kultūros objektai yra patogūs bei atviri. Visgi didžioji dauguma tyrime dalyvavusių moksleivių teigia juose pasigendantys patrauklių renginių (59 proc.), pramoginio turinio (53 proc.), skaityklų, kavinių, atvirų laisvalaikio erdvių (37 proc.). „Šiuolaikinis jaunimas nėra pasyvus kultūros objektų stebėtojas, jam nepakanka tiesiog grožėtis muziejų eksponatais. Kultūros įstaigose besilankantys moksleiviai nori patys tapti diskusijų, kultūrinių veiklų, meno projektų dalyviais. Ieškodami savirealizacijos galimybių,…
Skaityti viską -
Muziejai gali nebijoti – virtualios parodos nesumažins jaunimo noro juose lankytis „gyvai“/ 2020-07-30 /
Iš karto po karantino atlikta jaunimo apklausa parodė, kad moksleiviai teikia pirmenybę fiziniam apsilankymui muziejuose, dvaruose, koncertų salėse ir kitose kultūros įstaigose. Tokią nuomonę pareiškė net 70 proc. apklaustųjų. Tik 7 proc. moksleivių norėtų apsiriboti virtualiais vizitais, kultūros objektą „aplankant“ internete ar specialioje programėlėje. „Karantinas išryškino moksleivių norą kultūrą vartoti „gyvai“. Būdami savotiškoje izoliacijoje stebėjome suaktyvėjusias kultūrines veiklas socialiniuose tinkluose. Supratome, kokia didžiulė kultūros įtaka bendruomenėms įvairių sukrėtimų metu. Tuo pačiu pajutome, kad vis dėlto ne tas pats koncerto klausytis „gyvai“ ir stebėti jį kompiuterio ar telefono ekrane“, – tyrimo rezultatus komentuoja Lietuvos muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Balza. Anot…
Skaityti viską -
„Rink(is) kultūrą“ – galimybė moksleiviams parodyti kūrybiškumą ir laimėti prizų/ 2020-07-22 /
Iškart po karantino atlikta jaunimo apklausa parodė, kad muziejuose, galerijose, teatruose bei kitose kultūros įstaigose reguliariai lankosi trys ketvirtadaliai Lietuvos moksleivių, o tris mėnesius trukęs karantinas padidino jaunimo „alkį“ kultūrai. Kas dešimtas moksleivis kultūros įstaigose žada lankytis dažniau. Ar Lietuvos kultūros objektai gali būti patrauklesni jaunimui? Į tai kviečiami atsakyti patys moksleiviai – iniciatyvos „Rink(is) kultūrą“ metu šalies gimnazistai kviečiami šioje svetainėje ne tik rinkti populiariausius kultūros objektus, bet ir siūlyti idėjas, kurios padėtų šalies kultūros įstaigoms pritraukti daugiau jaunų lankytojų. Gimnazistai, savo idėjomis prisidėsiantys prie aktyvesnio kultūrinio gyvenimo, galės laimėti paspirtukus bei kitus vertingus prizus. Kviečiame dalyvauti!
Skaityti viską