Naujienos
Rink(is) kultūrą – balsavimo konkurso rezultatai. Kas toliau?
/ 2020-11-04 /

„Rink(is) kultūrą“ projektas startavo su konkursu, kurio pagrindinis tikslas buvo moksleiviams pristatyti Lietuvos kultūros objektus ir išrinkti populiariausius. Iš viso konkurse užregistruota 15 kultūros objektų, po 3 iš kiekvieno etnografinio regiono.

Visi konkurse dalyvaujantys objektai yra prižiūrimi ir atnaujinami Europos Sąjungos lėšomis, pritaikant juos jaunimo laisvalaikio poreikiams.

Pirmajame projekto etape – balsavimo konkurse, vykusiame liepos 20 – rugpjūčio 23 d., dalyvavo virš 700 gimnazistų iš visos Lietuvos. Savo balsais jaunimas labiausiai palaikė šiuos penkis objektus:

 • Aukštaitija.
  Anykščiuose įsikūrusį Okuličiūtės dvarelį, kuris labiau žinomas Istorijų dvarelio vardu (384 balsai)
 • Dzūkija.
  Garsųjį prancūziško klasicizmo perlą – Užutrakio dvarą (160 balsų)
 • Mažoji Lietuva.
  Intriguojantį ir autentišką Hugo Šojaus muziejų (77 balsai)
 • Suvalkija.
  Pačią seniausią Lietuvoje Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią (76 balsai)
 • Žemaitija.
  Viešpaties apreiškimo vienuolyną (487 balsai)

Konkursui pasibaigus, atsitiktiniu būdu išrinkome 5 balsavusius laimėtojus, kuriems atiteko elektriniai paspirtukai.

Kas toliau?

Lapkričio 5 d. prasideda antrasis projekto etapas – idėjų konkursas!
Vasarą gimnzistai rinko savo regionuose populiariausius traukos centrus, o dabar atėjo laikas kūrybai. Kviečiame visus moksleivius teikti pasiūlymus, kaip paversti Lietuvos muziejus, parkus, bibliotekas bei kitus kultūrinius objektus – dar patrauklesniais ir smagesniais lankytojams.

Visi 14-18 m. moksleiviai nuo lapkričio 5 d. iki lapkričio 26 d. gali dalintis savo mintimis. Lapkričio 27 d. bus paskelbti ir apdovanoti net 20 originaliausių (labiausiai išsiskyrusių, nematytų, įgyvendinamų, pritaikytų jaunimo auditorijai) idėjų autoriai!

Projektu siekiama atskleisti, kad Lietuvos moksleiviai turi idėjų, kaip kultūros objektus padaryti patraukliais jaunimo laisvalaikio praleidimui. „Rink(is) kultūrą“ projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.